Nowy angiograf, nowa pracownia

Zakupiony angiograf, oprócz funkcji odtworzeniowej, w szczególności w zakresie realizacji zadań Pracowni Kardiologii Inwazyjnej, umożliwił Szpitalowi uruchomienie całkowicie nowej działalności, a mianowicie pracowni elektrofizjologii i elektroterapii, która wraz z istniejącą:

• Pracownią Kardiologii Inwazyjnej,
  • Pracownią Implantacji Stymulatorów Serca,
  • Poradnią Kardiologiczną dla dorosłych dzieci oraz
  • 44 łóżkowym Oddziałem Kardiologicznym

czyni kompletną i kompleksową naszą opiekę nad pacjentem kardiologicznym.
W ramach tego zadania związanego z zakupem nowoczesnego angiografu, przebudowano istniejące pomieszczenia Pracowni Kardiologii Inwazyjnej oraz dokonano zakupu i montażu angiografu Artis ZeeCeiling firmy Siemens Healthcare sp. z o.o. - wyposażonego w moduł elektrofizjologiczny i ablator. Urządzenie to pozwala na przeprowadzenie inwazyjnych badań w zakresie badania jamy serca, aorty i naczyń wieńcowych z użyciem promieni rentgenowskich i kontrastu.
Całość zadania została sfinansowana ze środków kredytu EBI przez Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne Sp. z o.o. w Toruniu.
Wartość inwestycji to 3.460.438,79 zł.
Dzięki temu etapowi inwestycji, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Włocławku posiadł kolejny niezbędny element, aby objąć każdego pacjenta kardiologicznego kompleksową opieką, poprzez zapewnienie całego procesu diagnostyczno-terapeutycznego w jednym miejscu z wykorzystaniem także istniejącego już zaplecza. Przełoży się to na komfort rodzin i pacjentów, a także da szansę podnieść kwalifikacje zawodowe personelu.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas w trakcie tej inwestycji, w szczególności pacjentom, personelowi, ale i odwiedzającym za cierpliwość i wsparcie podczas remontu, który nie raz był głośny, a wszędobylski biały pył pomimo częstego mycia posadzek z pewnością był widoczny.
Przed nami kolejne wyzwania, aby krok po kroku wszyscy pacjenci, ale i personel szpitala poczuli, że to szpital XXI w.

Przygotowała:KWelka

Angiograf 2017 Angiograf 2017 Angiograf 2017 Angiograf 2017