Prezent dla małych pacjentów

Prawie tysiąc złotych - tyle dzięki hojności włocławian zebrali młodzi wolontariusze Stowarzyszenia Kolorowe Sale dla Chorych Dzieci podczas akcji, która odbyła się pod koniec sierpnia na nadwiślańskich bulwarach.

„Nie zawiedli nas nasi wolontariusze, którzy mimo tego, że ostatnie dni wakacji spędzali często poza Włocławkiem, dotarli specjalne na zbiórkę. Nie zawiedli nas włocławianie. Jest to dla nas ogromna satysfakcja i mam nadzieję, że jest to też radość dla dzieci”. - mówi Jakub Osiński, koordynator wolontariatu.

… a radość była ogromna! Za zebraną kwotę udało się spełnić życzenie najmłodszych pacjentów naszego Szpitala. Świetlica Oddziału Dziecięcego wzbogaciła się o multimedialną konsolę - do nauki i do zabawy.

„Chcieliśmy, żeby w świetlicy dzieci miały coś takiego, czego być może nie mają w domu, ale przede wszystkim, żeby szpital nie kojarzył im się z czymś przykrym i ponurym” - podsumowuje akcję dr Irena Nowakowska, kierownik Oddziału Dziecięcego i prezes Stowarzyszenia.

To nie pierwsza inicjatywa młodzieży z „Kolorowych sal”. Wolontariusze współpracują ze Szpitalem od ponad 10 lat, wielu z nich było naszymi pacjentami.

O akcji mówią dr n. med. Irena Nowakowska, kierownik Oddziału Dziecięcego i Jakub Osiński, koordynator wolontariuszy Stowarzyszenia Kolorowe Sale dla Chorych Dzieci :

materiał Radia PiK

konsola7 200x300konsola9 300x200konsola1 200x300