Szpital z rezonansem

rezonans2 300x158

Dzięki wsparciu w wysokości ponad 4 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Szpital kupi nowoczesny rezonans magnetyczny. Umowę w tej sprawie podpisali 30 października Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbecki, dyrektor Szpitala Krzysztof Malatyński oraz przewodniczący Rady Społecznej Szpitala Sławomir Kopyść.

Rezonans magnetyczny to jedno z najważniejszych i najdoskonalszych narzędzi diagnostycznych dla neurologów, neurochirurgów, ortopedów i onkologów. Umożliwia precyzyjne rozpoznawanie guzów kręgosłupa i centralnego układu nerwowego, a także szybkie diagnozowanie uszkodzeń urazowych stawów. Rezonans jest też niezbędny przy wykrywaniu nowotworów i ich przerzutów. Co ważne, tą metodą będziemy mogli badać również naszych najmłodszych Pacjentów z oddziałów pediatrycznych.

W związku z zakupem rezonansu w Szpitalu powstanie nowa specjalistyczna pracownia. Dla naszych Pacjentów oznacza to pełną diagnostykę na miejscu, a tym samym koniec uciążliwego podróżowania na badanie poza Szpital. Pracownia rezonansu magnetycznego znajdzie się najprawdopodobniej w kompleksie poradni specjalistycznych.

rezonans3 300 198rezonans4 300x198