Nowe rozwiązania w opiece nad mamą i noworodkiem

Położne opiekujące się kobietą i pielęgniarki zajmujące się jej dzieckiem? Już nie. Wprowadzamy nowy, dużo wygodniejszy dla mamy oraz maleństwa system opieki. To metoda zgodna z aktualnymi zaleceniami w dziedzinie nadzoru medycznego nad matką i dzieckiem.

Na czym polega ten zintegrowany model opieki? Parą „mama i noworodek” zajmuje się teraz ta sama położna. Dzięki temu w trakcie pobytu w Szpitalu zarówno kobieta, jak i jej dziecko mają kontakt z mniejszą liczbą osób.

Pacjentka zyskuje więcej prywatności i możliwość lepszego poznania położnej, która czuwa nad nią i dzieckiem.

Nowy system opieki wdrożyliśmy dzięki ścisłej współpracy personelu medycznego z Oddziału Położniczo-Ginekologicznego i Oddziału Neonatologicznego.

Przyszłym mamom przypominamy, że wszystkie sale w odcinkach aseptycznych (dla zdrowych mam i zdrowych noworodków) prowadzimy w systemie rooming-in. Oznacza to, że kobieta i dziecko od dnia narodzin przebywają w nich razem. W ten sposób nasze Pacjentki od samego początku mają stały i nieprzerwany kontakt ze swoimi pociechami.

Po więcej informacji o udogodnieniach dla Pań pragnących rodzić w naszym Szpitalu zapraszamy tutaj