Zakup rezonansu magnetycznego

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki we Włocławku realizuje zadanie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 w ramach Działania 3.2 Rozwój infrastruktury ochrony zdrowia i pomocy społecznej, pn. „Zakup rezonansu magnetycznego wraz z dostosowaniem pomieszczeń dla potrzeb Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki we Włocławku” o wielkości dofinansowania 57,86% wydatków kwalifikowanych do kwoty 4 040 027,64 zł., z czego do wysokości 2 088 401,00 zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego co stanowi 29,91% oraz 1 951 626,64 zł stanowiące 27,95% z Budżetu Państwa, oraz w wysokości 1 800 000,00 zł z Budżetu Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

Przedmiotem projektu jest doposażenie jednostki służby zdrowia w nowoczesny rezonans magnetyczny typu 1,5T wraz z niezbędnym dostosowaniem pomieszczeń. Planowana inwestycja polegać będzie na utworzeniu na bazie istniejących pomieszczeń nowej pracowni rezonansu magnetycznego w pełni dostosowanej na potrzeby wykonywania specjalistycznych badań. Poza zakupem urządzenia centralnego niezbędne jest dostosowanie pomieszczeń. Pomieszczenia pracowni rezonansu magnetycznego muszą spełniać wymagania z zakresu rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 26 czerwca 2012 r. w sprawie szczegółowych wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia wykonujące działalność leczniczą, oraz przepisów BHP, p.poż, i sanepidu.

W zakres pomieszczeń pracowni rezonansu magnetycznego wchodzić będą:

• pomieszczenie z urządzeniem tzw. pomieszczenie rezonansu (w pomieszczeniu tym znajdować się będzie klatka Faradaya stół pacjenta);
  • sterownia (wyposażona w konsole sterującą, w sterowni znajduje się również stanowisko operatora);
  • pomieszczenie opisowe;
  • pokój przygotowania pacjenta (szafki, leżanka/fotel do podawania kontrastu, umywalka, biurko do przeprowadzenia wywiadu środowiskowego);
  • pomieszczenie techniczne (wyposażone w urządzenia sterujące, tablicę rozdzielczą);
  • komunikacja (holl wraz z poczekalnią dla pacjentów).

W zakres realizacji niniejszego projektu wejdą również działania związane z prowadzeniem nadzoru inwestorskiego oraz promocją.