ZARZĄDZANIE JAKOŚCIĄ

ISO 9001:2008 to w odniesieniu do zakładów opieki zdrowotnej jeden z najważniejszych certyfikatów oceny jakości. Honorowany na całym świecie dokument jest oficjalnym potwierdzeniem, że Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku spełnia zewnętrzne normy jakości i realizuje świadczenia zgodnie z precyzyjnie określonymi standardami w zakresie:

• lecznictwa szpitalnego i rehabilitacji leczniczej,
  • ambulatoryjnej opieki specjalistycznej,
  • opieki paliatywnej i hospicyjnej, domowego leczenia tlenem, diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej,
  • ratownictwa medycznego,
  • transportu sanitarnego.

Uroczyste wręczenie ISO odbyło się 13 listopada 2014 r. Było to wydarzenie tym istotniejsze, że jest to pierwszy tej rangi międzynarodowy certyfikat, który nasza jednostka zdobyła w całej swojej 50-letniej historii. Przygotowania do uzyskania dokumentu trwały rok i zakończyły niezależnym audytem w sierpniu 2014 r. Wdrożenie ISO polegało na opracowaniu i zastosowaniu procedur, które uregulowały poszczególne obszary funkcjonowania Szpitala. Sukces nie byłby możliwy bez wielkiego zaangażowania naszych Pracowników, którzy uczestniczyli w tworzeniu nowych norm na wszystkich etapach tego skomplikowanego procesu. Procedury regulowane przez ISO wpływają na usprawnienie działalności naszej jednostki m.in. w zakresie obiegu dokumentacji medycznej, organizacji pracy, zarządzania ryzykiem oraz uporządkowania obowiązków, uprawnień i odpowiedzialności pracowników.

Pragniemy, by wewnętrzne standardy wpływały na zadowolenie naszych Pacjentów, jako że naszym nadrzędnym celem jest dostarczanie im wysokiej jakości usług medycznych na każdym etapie pobytu w Szpitalu. Cały czas dokładamy starań, by we wszystkich dziedzinach naszej działalności systematycznie doskonalić ten proces.

POLITYKA JAKOŚCI

wss_9001pl32